Dupla adag adrenalin, benzingőz és a Halálgömb…

Opet Dejan a supermoto, Lucas Höllbacher a motocross ágban lett aranyérmes a hétvégi Nemzetközi Super Moto-Cross Indoor show-n. Ott voltunk.

Európa és hazánk Motocross és Supermoto elitje mérte össze tudását a fővárosi
Nemzetközi terem Super Moto-Cross bajnokságon, amit profi szervezést és izgalmas futamok jellemeztek. Közel 100 versenyző, köztük osztrák, szlovák, svéd, horvát és magyar bajnokok toltak kövér gázt a küzdelmeken.
Olyan nevek álltak rajthoz, mint az Európa-bajnok Lucas Höllbacher, a többszörös magyar bajnok Szvoboda Bence, Tóth Ádám, Hujber Péter, a svájci sokszoros nemzeti bajnok Daniell Müller.

A két motoros ágazat versenyét egy helyszínen láthatta a teltházas közönség.
A motocross földes terepen, a supermoto nagyobbrészt aszfalton vagy betonon, és kisebb részben földes-murvás terepen zajlik.
Most azonban fa padlózaton mentek a versenyzők.
– Egész más teremben motorozni, mint terepen – emelte ki az extrem.hu-nak Déczi Balázs, a 2009-es év magyar bajnoka.
– A fa padlózatnak más a tapadása, másként kell venni az íveket, könnyebb kicsúszni. Keményebb futómű kell, így triál kerekekkel megyünk – tette hozzá.

A három kategória versenyei (MX-motocross, MX amatőr, és Supermoto) és az előfutamok is vérre menő csatákat hoztak, még a junior kategóriában is, ahol a 6-8 évesek is full gázzal nyomatták.
– Az utóbbi időben a hétvégéim az edzésről szóltak. Volt, hogy magtárban húztam a gázt, csak itt tudtunk gyakorolni a teremfutamra – mesélte az 50 ccm-es motorja mellett az extrem.hu-nak a 7 éves Béres Szabolcs.

Komoly felkészülésen van túl a tavalyi év profi bajnoka Szvoboda Bence (lenti képen) is, aki a szombati napon három döntőt nyert – de odatette magát vasárnap is.
Olyan rajtja is volt, amikor beragadt, kicsúszott az első visszafordítóban, mégis behozta a lemaradását, nem esett ki. Az egyik futama után az extrém.hu-nak elmondta, fizikálisan és lelkileg is a toppon kell lenni egy ilyen erős verseny előtt.
– Alapozó időszakban vagyok, úszok, futok, erősítek és még bokszolok is, hiszen a motocross az egyik legnagyobb fizikai állóképességet igénylő sportág – mondta a boxutcában Szvoboda.

A versenyek után pedig jött a Halálgömb, aminek nem véletlenül ez a neve.
Többen meghaltak azok közül, akik kövér gázt húztak benne.
A Halálgömbből Európában kettő van. A 6 méter átmérőjű gömbben vízszintes motorozásnál 3 G, míg függőleges motorozásnál 6 G hat az emberi szervezetre.
Ezt csak egy magyar vállalja be, Gombos Attila, aki mind a két versenynapon megcsinálta a függőleges motorozást a Halálgömbben.
Sőt az életveszélyt Gombos azzal tetőzte, hogy a Halálgömbbe beállt egy segítője égő láncfűrésszel, Gombos fekete csukját húzott a fejére, és vakon motorozott a lángoló láncfűrész körül. Egy apró hibázás az életükbe került volna.