Csomor Erika kiemelt induló a Challenge Rimini féltávú triatlon versenyen

A május végén megrendezésre kerülő Challenge Rimini féltávú triatlon verseny kiemelt versenyzőjét és egyik esélyesét Csomor Erikának hívják. Az olasz szervezők már az év elejétől kitüntetett figyelemmel kísérik az esemény kapcsán.

A klasszikus Ironman féltáv (1900 m úszás, 90 km kerékpározás, 21 km futás) nemcsak az egyik legszebb olasz triatlon verseny, hanem a történelmi jelentősége miatt is érdemes a figyelemre.Erika 2001-ben első duatlon világbajnoki címét itt szerezte meg fantasztikus küzdelemben.
“Számomra nagyon izgalmas ezen az igazán jelentős féltávú triatlon versenyen indulni, hiszen csodálatos emlékek fűződnek Riminihez. Itt nyertem 2001-ben életem első ITU duatlon világbajnoki címét. Életre szóló élmény és emlék… Nagyon szeretem Olaszországot és az olasz versenyzőket, a vidámság és a jó hangulat miatt, de az olasz konyha is közel áll hozzám. Biztos vagyok benne, hogy az idei verseny is emlékezetes lesz nemcsak nekem, hanem Rimini számára is. Nagyon szeretnék ismét nyerni” – nyilatkozta a magyar versenyző.

Erikának jó esélyei vannak a dobogós helyezésre (akár a győzelemre is), hiszen az úszópályán kívül – ami számára mindig is a “gyenge” szám volt – az ő erősségeinek teljesen megfelel a pálya.Elsősorban a kerékpáros útvonal ad okot remek taktikázásra, hiszen Erika erőssége a hegyes-völgyes, emelkedőkkel és lejtőkkel tarkított terep – Riminiben pedig a tengerszintről két alkalommal is el kell érni a 600 m-es magasságot, közben több kisebb emelkedővel.
Erika hegyikerékpáros és tereptriatlonos múltjából ezek az akadályok számára messze nem akkorák, mint a “csak” országúton edző versenyzőknek.

A futópálya gyors és nagyon látványos: 3 körben Rimini belvárosában a tengerparti sugárúton kell teljesíteni a 21 km-t, sok kis kanyarral megbolondítva.
Ez is Erikának kedvez, aki nagyon jó a ritmusváltásokban.
Erika a világ legjelentősebb hosszútávú versenyének, a POWERMAN Zofingen futamnak 7-szeres győztese, nemzetközi Ironman versenyek győztese, dobogósa, kiváló hegyikerékpáros, és az XTERRA extrém tereptriatlon versenyeken is több alkalommal versenyzett sikeresen.
Fotó: IRONMAN