Crashed Ice Final: A harmadik helyről a bajnoki címig

A 30 éves svájci freestyle síoktató Wedge lenyűgöző győzelmet aratott a címvédő Kyle Croxall otthonában. A futam győztese a korábbi bajnok, Arttu Pihlanen. A szombati döntő minden bizonnyal a Crashed Isce viadalok legjobbja volt. Az eseményt 100 000 néző követte nyomon.

A 60 méteres szintkülönbséggel épített, összesen 594 méter hosszú pályán lassú indítás után még ráadásul három kisebb baleset is becsúszott ugyan, de Wedge mindannyiszor felpattant, hogy folytassa futamát.
Így sprintelt be a harmadik helyre, hogy elragadja a bajnoki címet a versenyen másodikként befutó Kyle Croxall elől.

Rálátás. Foto: Sebastian Marko/Red Bull Content Pool

“Rengeteg akciót tartogatott a finis – ez tényleg őrületes volt” – mondta az ötödik versenyszezont lezáró futam után Wedge.
“Emlékszem, hogy láttam Kyle-t a bal oldalamon, majd Scott-ot (Corxall) a balomon, majd ismét a falat.”
“Mindig is arról álmodtam, hogy világbajnok leszek. Most sikerült.”

A futamot a ranglista 3. helyéről kezdő versenyző 395 pontra volt a bajnokságot vezető Cameron Naasz-tól, és 68.6 pontra lemaradva Kyle Croxall mögött. Végül összesen 2651 ponttal végzett, Croxall 2618.6 ponttal zárta a sorozatot.

Naasz-t a legjobb 32 közül ütötték ki az ötödik, záró kanadai futamon, így harmadik helyen zárta a bajnokságot.

A korábbi bajnok, Arttu Pihlanen nyerte a versenyt Quebec City-ben, ami ragyogó befejezése lesikló karrierjének egy csúnya balesettel nehezített szezon végén.