Az ugrás a szenvedélye

Interjúsorozatunkban olyan magyar hölgyeket mutatunk be, akik szabadidejükben az adrenalin szerelmesei. Első alanyunk Füzessy Szilvi, aki imád ejtőernyőzni, ha ideje engedi, ugrik. A bázisugráshoz azonban még nem érzi magát elég felkészültnek


Angyali mosollyal

Füzessy Szilvivel a POLAR révén ismerkedtünk meg. Szilvi „civilben” a Mammut 2 fitnesscenterének (Moveland) oktatója, szabadidejében pedig az ejtőernyőzés szerelmese, immár két éve. Már az első tandemugrásánál érezte, hogy új szerelemre talált. (Hogy az extrem.hu munkatársa mit érzett az első alkalommal, arról itt olvashattok). Férje, aki szintén aerobicoktató, nem ugrik. “Szerencsém volt, hogy olyan társat választottam, aki engedi, hogy a szenvedélyemnek hódoljak, hisz sok lány van, aki egyszer-kétszer kipróbálja, aztán a partnere nyomására abbahagyja. Szerencsére itthon is egyre több lány ejtőernyőzik, de még mindig nem vagyunk elegen, még mindig tart a férfiak elnyomása” – magyarázza nevetve.



A törékeny szőke szépség alkatát elnézve az sem tűnik lehetetlennek, hogy ruhája alatt két szárnyat rejteget, és csak a többiek megnyugtatására ugrik ernyővel. A beszélgetésünk alatt aztán kiderül, hogy ő is ijedt már meg nagyon a zuhanás közben. Egy komolyabb balesete volt, a 13. ugrásánál, amikor belezuhant egy másik ugróba, aki közvetlenül alatta nyitotta ki az ernyőjét. Szerencsére az ijedtség nagyobb volt, mint a baj. Nem lett benne akkora félelem, hogy abbahagyja, egy fontos leckeként fogja fel az esetet.


A földön gyakorolva

Ahogy a munkájáról, az aerobicról beszél, abból is érezni, fontos számára a folyamatos fejlődés, lépést tart a legújabb nemzetközi irányzatokkal, konferenciákra, továbbképzésekre jár. Ugyanerre törekszik a hobbijában is.



Arra a kérdésre, bevállalná-e az ejtőernyőzés legveszélyesebb ágát, a bázisugrást, ahol hidakról, sziklákról, tornyokról ugranak le, azt válaszolta, hogy még nem érzi magát elég felkészültnek ahhoz, hogy bázist ugorjon. (A bázisugrásnál olyan alacsony magasságokból ugranak, hogy ha probléma van az ernyővel, akkor nincs idő mentőernyőt nyitni, mert addigra már földet értek.) Kovács Gergővel, az egyik magyar bázisugróval készült interjúnk itt olvasható.



Szilvi szerint az adrenalin mellett az ejtőernyőzésben a társaság és a hangulat is igen nagy húzóerő – könnyedén függővé válhat az ember. Az ugrások mellett a hétvégék szerves része a szombat esti megabuli és az utazás közbeni anekdótázás. Bár legszívesebben minden hétvégén mennének, az ejtőernyőzés nem olcsó sport, egy hétvégi kiruccanás akár 80-100 ezer forintba is belekerülhet, az utazással, felszerelésbérléssel, szállással együtt.

A gödöllői és a budaörsi repülőtér mellett sokat járnak Szlovákiába és Horvátországba ugrani, mivel külföldön olcsóbb egy-egy ugrás (itthon 5000 Ft-ot, a horvátoknál 4000-et, Szlovákiában pedig 3000-et kóstál egy menet). Másrészt a horvát tengerpart felett ugrani különleges élmény.



Bár a tél még alig kezdődött el, igazi ugrásfüggőként Szilvi már alig várja a jó időt, hogy megint összehajtogathassa az ernyőjét és mehessen ugrani.

Comments

comments