Az elsőéves Villegas lett a FIM bajnoka

A francia Remi Bizouard nyerte a FIM motoros szövetség utolsó 2011-es FMX kupáját Bulgáriában. Azonban hiába a francia futamgyőzelme, az összesített világbajnok a chilei Javier Villegas lett.

Bizouardnak ugyan sikerült megfognia Villegast Szófiában, de a chileinek nem volt oka az izgalomra, hiszen akkora pontkülönbséggel érkeztek a derbire, hogy tudta: neki már annyi is elég, hogy bejut a döntőbe.

Villegas keze nem remegett meg – pedig ez volt az első teljes éve az IFMXF és a FIM közös világbajnoki sorozatában -, és egészen a második helyig menetelt.

Villegas második helye pedig bőven elegendő volt ahhoz, hogy megőrizze előnyét a többiekkel szemben, így 210 ponttal összesített bajnok lett a holtversenyben 158 pontos Bizouard és Jose Miralles előtt.

A francia és a chilei versenyző elképesztő évet produkált.
Villegas egy kivétellel minden versenyen a dobogóra állhatott.
Igaz, csak az olasz és a lengyel versenyt nyerte meg, de emellett bezsebelt nyolc második és két harmadik helyet, ami óriási teljesítmény egy elsőéves versenyzőtől. Bizouardnak ugyan több arany csillogott a nyakában, de a szezon közepén egy kissé dekoncentráltan versenyzett, így lecsúszott az első helyről.

A bolgár győzelme mellett ő is aranyérmet szerzett Lengyelországban és Olaszországban, valamint Csehországban is.

"Nagyon elérzékenyültem. Ez egy nagyon hosszú év volt, most pedig nagyon boldog vagyok. Igazán örülök Javier és José sikereinek, és nagyon remélem hogy jövőre ismét felállhatok a dobogóra. Nagy menet lesz az is" – nyilatkozott rendkívül sportszerűen Bizouard.