Adj kézbe könyvet, adj kezet a bukfenchez!

„Nincs és nem is lehet fontosabb feladatunk annál, hogy segítsünk. Segítsünk azoknak, akik rászorulnak, akik nem kapják meg a lehetőségét annak, hogy harmonikus és egészséges életet éljenek” – ez volt a Harcművészek az Egészséges Gyerekekért Közhasznú Nonprofit Kft. bemutatkozó sajtótájékoztatójának kulcsmondata. A HEGYEM megalakult, a szervezet működik, nagykövetei, diplomatái mostantól azért dolgoznak, hogy az egészséges gyermeki lét mindennapi megélt valóság legyen ezen ökölbe szorított kéznél nem nagyobb ország minden apró és eldugott zugában.

Zsúfolt helyszín, izgatott HEGYEM-gyerekek, körmölő újságírók, büszke alapítók, „csibészmosolyú” Erdei Zsolt és őszinte szeretettel beszélő Pártos Csilla – talán ezekkel a rövid tagmondatokkal lehetne leírni leginkább, hogy milyen mozzanatok tagolták a HEGYEM bemutatkozó sajtótájékoztatóját a budapesti Café Cino bisztróban.

A szervezet ünnepélyes közvélemény elé lépésének az újságírók, barátok mellett számos kiemelkedő magyar harcművész, illetve budo-vezető is szemtanúja volt.
Többek között a magyar harcművészetek elindulásánál atyai gondoskodással segédkező Dr. Galla Ferenc, Dr. Mészáros János, a karatékák szövetségi vezetője, S. Kovács Ádám Világjátékok-győztes karatéka, Kalmár Árpád, a Magyarországi Harcművészetek Össz-Szövetségének elnöke,  de szinte valamennyi elismert és jól működő harcművészeti irányzat magasrangú képviselője megjelent a rendezvényen – ne kérjék tőlünk, hogy mindenkit felsoroljunk…

– Jó és rossz élményeim tanították meg arra, hogy mindig meg kell találni az egyensúlyt, mivel „hullámzó” életünket csak a harmónia, csak a harmóniára való törekvés teheti teljessé – mondta bevezetőjében Pártos Csilla, a szervezet „anyai” Nagykövete.
Az egészséges életmód híve, gondolatainak, gyakorlatainak elkötelezett „misszionáriusa” ezen kívül hangsúlyozta: sajnos olyan korszakban élünk, amikor csak kapkodjuk a fejünket a változások láttán, és kevésbé törődünk azokkal a dolgokkal, amelyek igazán fontosak számunkra.

MINDENKINEK VAN EGY „HEGYE”…

Pedig baj van, pedig nagy baj van… A magyar gyerekek jelentős része nem jut hozzá megfelelő minőségű és mennyiségű táplálékhoz, és nincsenek olyan „kezek”, amelyekbe kapaszkodhatnának. Jelenleg 850 ezer magyar gyermek él a létminium alatt, a gyerekek 80 százaléka nem kapja meg a napi szükséges vitamin- és fehérje-adagot, a lurkók egyharmada egyáltalán nem reggelizik, a gyerekek több mint fele azonnal változtatna családja életén.
A HEGYEM azért alakult, hogy élelmet és a harcművészet értékeit kínálva, kezet nyújtson azoknak, akik a segítségét kérik.
– Sohasem szabad elfelejteni, hogy az ember életében mindig akad olyan „hegy”, amit meg kell mászni. Ezt a hegyet vagy meg kell mászni, vagy fel kell húzni rá másokat. Olykor magunkért küzdünk, olykor a gyerekünként, olykor ismeretlenekért – az élet minden próbatétellel tanítani akar nekünk valamit. Most azt a pillanatot éljük, amikor másokért kell küzdeni – fogalmazott Csilla, és könnyeivel küszködve mesélt arról, hogy komoly egészségügyi problémáit családja szeretete és segítsége nélkül nem tudta volna megoldani.

ÉRTÉKEK NEVÉBEN

A HEGYEM-et Dr. Gubacsi Attila Ph.D. (szociológus, médiakutató) és Dr. Zsuga János Ph.D. (a FGSZ Földgázszállító Zrt. elnök-vezérigazgatója) hívta életre.
A két harcművész a tisztességes harc, a külső és belső harmóniára való törekvés, a bátorság és az elesettek felkarolása nevében fogott kezet, hogy egy nyertest nem hirdető mérkőzésen harcoljon az érdektelenség, a közömbösség, a szegénység ellen, az egészséges életvezetés mellett.  
– Mindig azt tartjuk szem előtt, hogy kinek mire van szüksége. Ennek szellemében az általunk adott támogatás jelenthet felszerelés-ellátást, versenyekre való felkészülést előmozdító támogatást, utazásbeli segítséget, utaztatást, előadásokat, oktatásokat, a szellemi fejlődést elősegítő kiadványokat, tanfolyamokat, és konkrét élelemszállítást is – részletezett Gubacsi Attila, majd hozzátette: minden támogatásra pályázni kell.
– A szervezet a segítségnyújtás meghatározásában kiemelten kezeli azt, ha a rászoruló gyermek kimagaslóan eredményes választott harművészetében, vagy éppen szeretne csatlakozni valamely klubhoz, de erre – rászorultságának okán – nincs lehetősége – egészítette ki az ügyvezető igazgató mondatait Dr. Zsuga János társalapító.

„LÁSSÁK, HOGY MI TÖRTÉNIK ITT!”

– Egy ember, két ember viszont nem elég! Egy Erdei Zsolt nem elég, egy HEGYEM nem elég! Sok apró közösségre, sok elkötelezett emberre, sok kinyújtott kézre van szükség. Kevés, ha példaképként élünk, ha olykor odafigyelünk és segítünk a bajbajutottakon. Elsősorban ugyanis a fejekben kell rendet tenni: aki tud, az segítsen, akinek pedig szüksége van a segítségre, az kérjen segítséget! Ezért kérem Önöket, hogy minden fórumon adjanak hírt a szervezet munkájáról, mindenki lássa, hogy, ami itt zajlik, ebben a családias és tenniakaró szervezetben, az insprálóan hasson mindenkire” – egyértelműsített Erdei Zsolt, a HEGYEM „apai” Nagykövete.

 

Zsolt szavaival csak egyetérteni lehet. Vélhetően éppen ebből adódóan az alapítók fontosnak tartották, hogy a megjelent – mind a sport-, mind a társadalmi életben kimagasló eredményeket elérő – vendégeket felkérték a szervezet népszerűsítésére, valamint kiosztották az első HEGYEM Diplomata Megbízóleveleket is.
A diplomaták a szervezet olyan elhivatott támogatói, akik jártukban-keltükben elviszik a szervezet hírét, akik fórumokon, rendezvényeken, médiumokban, sörözés közben, baráti találkozókon, vagy éppen az edzőteremben elmondják a többieknek: a HEGYEM létezik és segíteni akar.

DIPLOMATÁKKAL EGYÜTT

A HEGYEM diplomatájává avatták Dr. Mészáros Jánost, Dr. Galla Ferencet, Kalmár Árpádot, Serflek Józsefet, Székely Sándort, S. Kovács Ádámot, Várszegi Rudolfot, Harmat Lászlót és Hasebe Toshiakit.
A szervezet ügyvezető igazgatója ezek után felsorolta azokat az eddigi eredményeket, amelyek már most a szervezet hatékony működését igazolják.

A segítséget a HEGYEM-gyerekek nevében Veres Richárd többszörös kick-box világbajnok köszönte meg.  

Comments

comments