A világ végén és köldökén kezdik a szezont a sziklaugró bajnokok

A harmadik szezon első állomásának helyszínéül a világ egyik legelszigeteltebb és legmisztikusabb helyét választották a chilei szárazföldtől 3500 km-re nyugatra. A Húsvét-szigeten március második hétvégéjén Gary Huntnak első alkalommal címvédő bajnokként kell szembenéznie ellenfeleivel – a világ legjobb sziklaugróival.

 


Tavaly szeptemberben
Hawaii Nagy Szigetén őt avatták a 2010-es szezon győztesévé, most pedig Gary Hunt visszatér Polinéziába, hogy a 2011 márciusa és szeptembere között megrendezett, hét állomásból álló versenysorozat első versenyén megvédje bajnoki címét.
 
A southamptoni ugró a Red Bull Cliff Diving világbajnoki versenysorozat második szezonjában hat versenyből négyet megnyert, így összesítettben már óriási előnyre tett szert, mire a kolumbiai Orlando Duque, a 2009-es bajnok és egyben legnagyobb ellenfele végre a nyomába eredt.

A 2011-es szezonban a 26 éves angol pozícióját nemcsak a kilencszeres világbajnok Duque fenyegeti, aki bejelentette cím-visszaszerzési szándékát, hanem az orosz Artem Szilcsenko (2010-ben 3.) és az amerikai Kent De Mond (2010-ben 4.) is, akik mindketten tökéletes formában vannak, így a világ legtávolabbi pontján, a chilei Rapa Nui elszigeteltségében a világ toronyugró elitje erős ütemben kezdi  meg a küzdelmet a helyezésekért.

Néhány nappal az első, chilei verseny előtt, edzés során szerzett sérülése miatt az ukrán ugró, Andrej Ignatyenko nem vesz részt a versenysorozaton. Helyette a mexikói Jorge Ferzuli versenyez.
A 30 éves versenyzővel, aki a januári kvalifikációs versenyen a 9. helyen végzett, teljes a mezőny.
 
A 2011-es versenysorozat első állomása az Ana Kai Tangata barlangok mellett található Mataveri Otai-öböl.
Az „Emberevőnek” is nevezett barlang titokzatosságáról ismert; itt található a legnagyobb és legszebb barlangrajz a Manutara madarakról, amelyek a sziget egyik legfontosabb állatai, valamint a Tangata Manu verseny központi figurái. A barlang ma valóságos régészeti csodának számít.
Rapa Nui a Polinéz-háromszög része, amely Chilétől 3510 kilométerre nyugatra, és Tahititól 4085 kilométerre keletre fekszik.
A sziget lakói a világ egyik legjellegzetesebb kultúráját alakították ki, de elsősorban mégis a híres moaik miatt ismerjük őket. Az egy tömbből faragott óriásszobrok magassága elérheti a 10 métert, míg súlyuk akár a 86 tonnát is. A szigetet Chile 1935-ben nemzeti parkká minősítette, majd 1995-ban az UNESCO a Világörökség részének nyilvánította. A
sziget 4000 lakója számára ez a „Te pito o Te Henua”, azaz a Világ Köldöke, és bár évente több ezer turista látogat ide, mégis a világ egyik legelszigeteltebb helyének számít.
A fővárosból, Santiago de Chiléből mindössze egy repülő érkezik naponta – mindez igen híven bizonyítja a sziget elszigeteltségét.

Comments

comments