A tereptriatlon királyai

A hétvégén rendezték a Tereptriatlon Országos Bajnokságot. A pálya 400 m úszásból, 16 km MTB-ből és 4,5 km terepfutásból állt, a férfiaknál Sipiczki Csaba, a lányoknál Póór Brigitta nyert.

Nagy nyári kánikula várta a Tereptriatlon Országos Bajnokság résztvevőit a Nógrád megyei Nőtincs községben, ahol évek óta rendezik a sportág hazai jelentős eseményét. Elsőként a felnőtt futam indult: 400 m úszás, 16 km MTB és 4,5 km terepfutás. A táv rövidségére való tekintettel hatalmas lendülettel indult a mezőny, az élen Csányi Róbert, Sipiczki Csaba, Szente Dániel és Poór Brigitta úsztak és indultak kerékpározni. A második szám komoly kihívásokkal szembesítette a versenyzőket, nemcsak a változatos terep és a meredek emelkedők miatta, hanem az erdei szakaszon lényegében térdig mocsárban keltek át a patakon.

Az élen Sipiczki és a hatalmas tempóban felzárkózó Pálfy Máté vívtak nagy csatát, mögöttük Csányi és Váraljai Vázsony, valamint a női mezőnyt ekkor is vezető Poór. Ellenfele a címvédő Dósa Eszter az úszásban szerzett hátrányát – hiába tekert MTB országos bajnokhoz méltó tempóban – nem tudta ledolgozni a futásig, ahol ez Briginek óriási lendületet adott és még növelte is előnyét. Eszter idén számos kerékpár versenyen állt dobogón, nem volt oka igazán szomorkodni.

Sipiczki biztosan tartotta az előnyét, bár a fiatal Pálfy nehéz perceket okozott neki a futáson is. Az első hat befutó között 3 X2S csapattag is volt (Sipiczki, Szente, Váraljai), mögöttük Tóth Viktor 7. helyével megszerezte a Master bajnoki címet.

Az újonc és gyermek, serdülő versenyben a legkisebbeknek is alkalmuk volt tereptriatlonozni, ahol a GyőrSE sportolói ismét számos győzelmet szereztek – ebben a gyöngyösi klubban van talán a magyar tereptriatlon jövője. Lelkesedésük alapján mindenképpen. A nagyobbak között a több sportágban, számos országos bajnoki címmel rendelkező Brogli Réka látványos versenyzést mutatott, hiszen nemcsak megnyerte a korosztályos versenyt, de a vele egykorú – vagy idősebb – fiúk között is a legjobbakkal futott be a célba.

Sipiczki és Póór nemzetközi szinten is jól csengő nevek, nyertek már tereptriatlon EB-t valamint a Rax futáson is jeleskedtek.