A nagy visszatérők nyerték a 12. Simpel Sessiont

Több mint 30 ország 100 ridere látogatott el a Baltikum legnagyobb extrémsport rendezvényére, az észt Simpel Session-re. A gördeszkásoknál az amerikai Austen Seaholm első győzelmét, míg BMX kategóriában a kanadai Drew Bezanson sorozatban a harmadik sikerét aratta.

A tizenegyedik alkalommal megrendezett tallini fesztivál ismét csak egy tökéletes pályával várta a deszkás és biciklis versenyzőket a világ minden tájáról.

Mindkét sportágban nagy visszatérésekről beszélhetünk, hiszen a gördeszkásoknál a versenymezőny egyik régi, kiváló egyedi stílussal megáldott arca, Austen Seaholm zsebelt be hosszú idő után ismét győzelmet, míg a kétkerekeseknél Drew Bezanson épült fel sikeresen komoly fejsérüléséből.

A többségében európai srácokból álló 72 fős gördeszkás mezőnyből ezúttal hiányoztak az olyan amerikai szupersztárok, mint a tavalyi győztes Ryan Sheckler. Ezúttal Seaholm-on kívül csak a Sk8mafia nagyágyúja, Brandon Turner érkezett Észak-Amerikából, aki már a selejtezők során kiesett.
A deszkás döntő hozta az elvárt magas színvonalat és izgalmas versenyzést hozott. Az első nap szabadkártyásai – Axel Cruysberghs, Ruben Rodrigues, Tim Zom – közül csak a belga Cruysbergh hozta a selejtezőbeli formáját, így végül a második helyen végzett.
Az elődöntő királya Ross McGouran a döntőben helyet cserélt Seaholm-mal, míg az amerikai megnyerte a versenyt, addig az angol nagyon sokat rontott, és csak a 13. helyen végzett.
A harmadik helyet a svájci Simon Stricker szerezte meg.

A BMX-eseknél majdnem a tavalyi eredmény ismételte meg önmagát, azzal a különbséggel, hogy Dennis Enarson helyett idén Harry Main végzett a harmadik helyen, míg Bezanson mellett az amerikai Brett Banasiewicz is megvédte tavalyi második helyét.
A tavalyi bronzérmes Enarson egyébként idén nem volt ott a 103 nevező közt.

Bezanson teljesítménye félelmetes. A kanadai fenegyerek tavalyi agysérülése miatt kihagyni kényszerült az egész 2011-es versenyszezon második felét. Idén márciusban tért vissza, azóta megállíthatatlan, a tallini verseny már a második sikere, a hónap első felében ugyanis behúzta a Toronto Bmx Jam-et is.

A tizenkettedik Simpel Session programjában első alkalommal szerepelt a nők versenyét jelentő "Sister Session", amit Camila Harambour nyert meg Angie Marino és Chiara Felder előtt.