A chilei hős bányász Tokióban is célba ért

Etióp és orosz sikerek születtek a Tokió Maratonon, ahol a chilei bányaszerencsétlenségből megmenekült Edison Pena is célba ért.

A térdsérülése miatt
a versenyt kihagyó etióp világcsúcstartó, Haile Gebrselassie távollétében is afrikai siker született a Japánban megrendezett futóversenyen. A szintén etióp Hailu Mekonnen nyerte a férfiak versenyét, második helyen pedig a kenyai Paul Biwott végzett.
A végén még a hazaiak is örülhettek, mert a harmadik helyen a japán Kavagucsi Juki ért célba.
A nőknél az oroszok voltak mezőnyfölényben, az első helyet Tatyjana Arjaszova, a másodikat a japán Higucsi Noriko, míg a harmadik helyet szintén az orosz Tatyjana Petrova szerezte meg.

A 33 353 futót felvonultató megmérettetésen ott volt a szerencsétlenül járt chilei bányászok egyike, Edison Pena is. A 35 éves dél-amerikainak – aki a bányában napi 9-11 kilométert futott egészen addig, amíg be nem omlott a járat – ez volt élete második maratonja.
Az első a New York Maraton volt; ezúttal fél órát javított akkori eredményén.