Hazánkon is áttekert a Földkerülő kerékpáros, Kim Paul Nguien. Környezetvédelmi célzatú, 28 000 km-es, kontinenseket átívelő útjának háromnegyedénél jár.
Kim Paul Nguien Kínán, Oroszországon és Törökországon át jutott el Európába.
A 2009-es évet még Bangkokban kezdte, majd Kínába tekert, onnan átkerekezett Mongóliába, szeptemberben még Törökországban volt, majd jött Bulgária és Budapest. Most Pozsony van célkeresztjében.
"Remélem, túrám figyelemfelhívó lesz!" |
Az éghajlatváltozás negatív hatásai ellen
Az extrém bringás több mint egy éve indult Földkerülő kerékpáros útjára az ausztráliai Brisbane-ből.
Végső úti célja Koppenhága, ahová november 7-re, az év végi ENSZ éghajlatvédelmi konferenciájának idejére szeretne odaérni.
Az ENSZ tagállamok képviselői Koppenhágában írják alá az új, nemzetközi klímaegyezményt, ami több évtizedre meghatározza, hogy az országok milyen irányban indulnak el a szén-dioxid kibocsátás csökkentése miatt.
Kim Paul Nguien útja ugyanis környezetvédelmi célzatú.
Kim biciklis expedíciójával azt szeretné elérni, hogy a világot bejárva, felhívja az emberek figyelmét az éghajlatváltozás veszélyeire.
Utazása közben dokumentumfilmet is készít, ami megrendítő módon mutat rá, hogy a legszegényebb és legkiszolgáltatottabb helyzetben lévő közösségeket sújtja leginkább a globális felmelegedés.
28.000 km és fürdés Pesten
Extrém túrájának távja 25-28 ezer km, amit számos veszély (anyagi, időjárási és egyéb) kihívás tarkított/tarkít. Részben azért is, mert Kim csupán 5000 Euróval a zsebében indult útnak, ami igen hamar lecsökkent 5 Euróra. Útja kezdetén a hátizsákját sem pakolta meg minden földi jóval, csupán egy sátor, meleg ruhák és könyvek lapultak benne.
Kim
Laoszi táj Kim szemével |
ugyanis imádja az irodalmat,
hiába fáradt az izzasztó kerékpározástól, az a kikapcsolódás számára, ha egy jó könyvet olvashat.
Kim útja során a szállással sem bíbelődik túl sokat, sátrat ver, ha pihenni akar, legyen éppen Mongólia pusztáján vagy Thaiföld varázslatos vidékén.
Sokszor a helyiek szállással kínálták, így Kim még inkább betekintést nyert a különböző kultúrák mindennapjaiba.
Nagy szegénységet látott sok helyen, például Kazahsztánban is, mégis a szegények mindenhol szívélyesen fogadták.
Hazánkba október 21-én tekert be, és maradt is jó pár napot, amelyek során nem tétlenkedett. Találkozott a magyar kerékpáros szervezetek képviselőivel, részt vesz a 350.org nemzetközi mozgalom éghajlatvédelmi akcióján, és ha már itt volt, fürdött is. Megmártózott a Széchenyi Fürdőben tartott Klímafürdő rendezvényen, majd továbbindult Pozsony irányába.