Jól síelhetők a 2300 méter feletti csúcsok a söldeni BIG3-on. A gleccseren változatos nehézségű terep várja a sportolókat. Mi is felcsatoltuk léceinket, és megcsúsztuk a pályákat.
A november eleji besízéssel ismét birtokukba vették a magyarok az osztrák Ötztal-gleccser BIG3 névre keresztelt csúcsait. November elején mi is megcsúsztuk a havas csúcsokat. Nézzük, milyenek voltak.
Profi felvonórendszer |
Az alsó pályák még csak várták a havat, 2300 méter felett azonban igen jó havas pályák várták a sportolókat.
“Egy éve is síeltem itt, szintén így november elején, akkor sok jeges szakasz volt. Idén, amikor kint voltunk, két napig esett a hó.
Első nap erős köd volt és zuhogott, ezért le is állították a felvonókat” – mesélte az extrem.hu-nak Gábor, aki egy hete csatolt lécet a söldeni pályákon.
Mint mondta: a lankás terepek és kedvelt pályaszakaszok már a délelőtti órákban buckásak voltak a sok hótól.
A BIG3 csúcsai idén is a csúcson
A három csúcsból most még csak kettő volt síelhető, de ez a kettő is sok lehetőséget nyújtott.
A Gaislochkogl (3.058 m) csúcs még nem kapott elég havat ahhoz, hogy a síelők ostrom alá vegyék.
A Tiefenbachkogl (3.309 m) és a Schwarze Schneid (3.370 m)
Egész évben sízhető |
Amúgy mind a három csúcson kék és piros pályák váltják egymást, szélesek, kellemes lejtésűek, tökéletesek arra, hogy a kezdők, középhaladók felfrissítsék nyári pihenőn megkopott tudásukat.
A pályák hossza összesen 146 km. Ebből azért nem az összes volt síelhető, de bizony elfáradt az ember, ha a reggeli nyitástól lenyomta az adagját a 16 órás zárásig.
Egyre többen buknak a bukóra
Idén is szép számmal akadtak magyarok, akik a söldeni alpesi lesiklók táborát erősítették. Mint Gábor mondta: az azonban feltűnt, most már nemcsak és kizárólag az osztrák síelőkön lehetett bukósisakot látni, egyre több magyar is belátja, a védőfelszerelés életet menthet, pláne, az ilyen pályákon.
Finnek, németek és sok olasz síelte a pályákat.
“Most szerencsére kevés baleset volt, amikor ott voltunk, nem úgy, mint a múlt évi besízésnél, amikor több alkalommal is jött a mentőhelikopter. Vagy tapasztaltabb síelők voltak kint, vagy jobban figyeltek egymásra a sportolók” – tette hozzá Gábor.