BMX-Cross olimpiai versenyzőnk, Radasics befejezi a sportot?

Hazánk első férfi BMX-Cross olimpiai versenyzője, Radasics Vilmos talán nem indul a 2012-es olimpián. Jobb edzéssel előrébb végzett volna Pekingben. Interjúnk a versenyzővel.

Idén először szerepelt az olimpia programban BMX-cross verseny, melyen két magyar – Radasics Vilmos és Hódi Anikó – is rajtolt. Anikónak és Vilmosnak túl sok felkészülési ideje nem volt az olimpiára, hiszen a tartaléksorból léptek elő résztvevővé.
Az olimpián Hódi Anikó nem jutott tovább az elődöntőből, Radasics Vilmos nem jutott





A pekingi pálya
tovább a negyeddöntőből.
Azonban, mint az a BMX Szövetség vezetője is írta a két versenyzőnek nyílt levelében, szereplésük bebizonyította, magyar versenyzőknek is lehetősége van bekerülni a világ legjobbjai közé, és hozzátennénk, főként helye van a világ legjobbjai között.

Radasics Vilmos, a Soproni Autóklub BMX SE BMX versenyzője, mint azt honlapján írja, elégedett Pekingi Olimpiai szereplésével. “Végül 23. helyen zártam az Olimpiát, amivel nagyon elégedett vagyok, hiszen a világ 32 legjobb versenyzője közé tudtam magam beverekedni és nincs bennem olyan érzés, hogy bármit is máshogy csináltam volna. Úgy érzem mindent megtettem, ami a 23. helyhez volt elég”- fogalmaz.
Radasics Vilmost az extrem.hu pekingi versenytapasztalatairól kérdezte.

Profi bringával ment Pekingben

extrem.hu: Az olimpián a selejtező futamban 4 másodperccel mentél rosszabb időt, mint a világbajnoki címvédő lett Maris Strombergs. Szerintem ez nem sok.

Radasics Vilmos: De, az. Ha mezőnyben mentünk volna ez 2 mp-re lefaragható lett volna. Sok az a 4 mp.





“Jó lett volna lefaragni a 4 mp-es lemaradásból”

extrem.hu: Miben jobbak az élmenők technikában, edzettségben?

Radasics Vilmos: Ha a BMX járgányt nézzük abban nincs különbség. Szponzoraimank hála profi bringám van. Az edzéseken van a hangsúly. A svájci versenyzőknek megépítették hazájukban a pekingi versenypálya mását, ezen edzettek egy éve. Én 4 napot készültem ilyen pályán, Svájcban. Ez a fő különbség.
Ha a felkészülés során alkalmam lett volna néha együtt edzeni a topversenyzőkkel, jó pályákon húztak volna előre, így lehet fejlődni.

Mennyit kóstálna egy BMX-Cross pálya?

extrem.hu: Kizártnak tartod, hogy Magyarországon építhető lenne egy profi BMX-cross versenypálya?

Radasics Vilmos: Nem, kiváló lenne, de költséges megcsinálni. Pekingben, csak a rajtgép 2,5 millió Ft-ba került. Megközelítőleg 5 millió Ft-ból jönne ki egy jó pálya.

extrem.hu: Mitől függ, hogy miként veszi a sportoló az ugratókat?





Hőségben nyomták a futamot a versenyzők az olimpián. A képen Vilmos

Radasics Vilmos: Saját stílusától, versenyritmusától. Pekingben a versenyszakasz elején volt egy ugrató, amit sokan kettőben ugrottak meg, én egyben vettem ezt az akadályt.

Londonban talán nem veszi az ugratókat

extrem.hu: Hogyan alakult az idei országos bajnokság számodra?

Radasics Vilmos: Az első két futamot megnyertem, az olimpia előtt biztonsági okból kihagytam versenyeket, így visszacsúsztam a dobogón. De, még nincs veszve semmi. Hétvégén a pesti Bókay-kertben lesz a követhető Magyar Bajnoki futam, remélem az élen végzek.

extrem.hu: A jövő? Következő olimpián tervezed, hogy ott leszel?

Radasics Vilmos: Szívesen ott lennék, de nem tudom, szponzorfüggő. Ha találok támogatót, akkor folytatom a sportot, ha nem akkor abbahagyom. Rosszul hangzik, és a szívem szakad meg, ha fel kell adnom, de meg kell élnem.




A pekingi olimpia BMX-Cross versenyeinek dobogósai és magyar helyezései:
Férfiak:
1. Maris Strombergs (Lettország)
2. Mike Day (Egyesült Államok)
3. Donny Robinson (Egyesült Államok)
Nők:
1. Anne-Caroline Chausson (Franciaország)
2. Laetitia le Corguille (Franciaország)
3. Jill Kintner (Egyesült Államok)

Comments

comments