Egysoros görkorcsolya: Gurulj stílusosan

Hoki-görkorcsolya, agresszív, gyorsasági, fitness, vagy éppen Off-Road. Mielőtt beruháznál dönts az irányzatról, nehogy utólag gurulj be!

Ha úgy döntesz, hogy az egysoros görkorcsolya lesz a Te sportod akkor először is azt kell tisztáznod magadban, hogy a sportágnak melyik válfaját szeretnéd művelni.
Fittness görkorcsolyás leszel, aki ugrások, forgások nélkül, átlagos sebességben nyomja majd az aszfalton. Vagy, hoki-görkorcsolyásnak állsz, netán az agresszív görkorcsolyázás






mellett voksolsz, avagy a gyorsaságra mész, esetleg terepre vágysz, hegyre fel, és lejtőn le.

Ugyanis, a gurulási stílushoz jó korit választani, mert egészen más a kerekek átmérője gyorskorcsolya esetén, mint például az agresszív görkorcsolyának. Valamint, a kerekek keménységére, és a csapágyak milyenségére is más-más, koritól függően.


Terepgörkorcsolyázáshoz vízálló csapágy

A terep korcsolyáknál nagyon nem mindegy, hogy milyen a korcsolya stabilitása, hiszen, ezen a sportoló élete múlhat. Az ilyen koriknál például jó, ha sín speciálisan kikönnyített, és kimondottan downhill célokra kifejlesztett. És az sem árt, ha a kori minden terepen átgurul, legyen az köves út, fűves, beton vagy éppen homokos terep. Hiszen, ha egy lejtőn felgyorsul a a ride, akkor jöhet szembe bármely útviszony, a korinak mindent ki kell állnia. És a végén megállnia!






Éppen ezért a terep görkorcsolyák általában úgy kialakítottak, hogy a kerekek levegőnyomásával javítani/állítani lehet a különféle felületeken való áthaladást. És, ami még fontos lehet, hogy a korcsolya vízálló csapágyakkal legyen felszerelt.


Az alapok elsajátítása utána jöhetnek a trükkök
Miután megvan a kiszemelt korcsolya, és már megtanultál haladni, megállni, kanyarodni ezután jöhetnek az alap trükkök: a keresztlépés, vagyis a koszorú, majd a félszlalom, vagyis félhalacska, majd a városi terep leküzdése. Feltéve, ha maradsz az agresszív vonalon.
Hiszen, egy városi agresszív koris lépcsőn jár, járdán ugrik, korlátozik, és korijával támad minden városi elemet, amit csak lehet. Vagyis, különböző korlátokat gurul meg, ugrik 180,





360 vagy akár 540 fordulatot.


És a lényeg:  védőfelszerelés,  védőfelszerelés,  védőfelszerelés!

Ha még csak az alapokat tanulod, azért, ha pedig már menő vagy azért kell a védőfelszerelés. A legfontosabb a csuklóvédő, mert esésnél ez a testrész nagyon sérülékeny. Majd, fontosságban következik a térdvédő, és a szintén fontos bukósisakot se feledjük.
A gyorsasági bukósisakok általában áramvonalasak, és kis légellenállásúak, az agresszív bukók pedig a tarkót is védik.
Kezdőknek a könyökvédő, sípcsontvédő sem árt. Az agresszív és offroad korisok pedig sokszor használnak derék- és oldalvédőt is.



Az Európai Görkorcsolyázó Szövetség 2007-es versenyei itt


Gurulj bele az extrem.hu-n: Görkorcsolya & Gördeszka Dosszié


 


 

Comments

comments