Hamarosan startol a Strandfoci Bajnokság

Végre beköszöntött a nyár és eljött a strandfoci-rajt ideje. Napsütés, bikinis szurkolók, látványos játék és sok-sok gól várható

Aki azt hiszi, hogy a strandfoci kizárólag jópofa, sörmeccs-jellegű bolondozás, az nagyon téved. Képzeld el, hogy a tűző napon, negyven fok feletti forróságban, 100 %-os páratartalomban, perzselően forró homokban próbálsz cselezni, futni, gólt rúgni. (Mindezt a napozó, hideg sört, vagy éppen fagylaltot fogyasztó szurkolók legnagyobb örömére.)

Mégis, ez adja a brazil tengerpartról hódító útjára induló sport szépségét. Technikailag és fizikálisan egyaránt csúcson kell lennie annak, aki jól akar szerepelni a nagyon erős magyar mezőnyben. Nem véletlen, hogy számos NB-s futballista “rándul át” rendszeresen a homokban zajló versengésre.



Évről évre népszerűbb ez a sportág és magasabb a versenyek színvonala. A professzionális nemzetközi szabályok idei bevezetése is azt a célt szolgálja, hogy a nemzetközi versenyekre még erősebb alapokkal érkezzenek a magyar játékosok.



A Magyar Strandlabdarúgó Szövetség évek óta tartó munkájának hála töretlen fejlődés jellemző a beach-sportra. Az eredmények igazán a válogatott eredményein mérhetők le, amelyek több, mint biztatóak. A Magyar Strandlabdarúgó Válogatottat már Európa legjobbjai közt emlegetik – és nem véletlenül. Válogatottunk erejét mi sem jellemzi jobban, mint hogy egymást érik a rangos külföldi tornákra szóló meghívások. A sportág aktuális világbajnoka, az Eric Cantona által dirigált gall válogatott. A francia oroszlán bajszát pedig az elmúlt időszakban több alkalommal is megrángatta válogatottunk.



Idén megújult a már komoly hagyományokkal rendelkező sorozat. 2006-ban már profi szabályrendszer szerint bonyolítják le a fordulókat: többek közt megnőtt a pálya mérete és tilos cipőt viselni játék közben.

2006. ÉVI ORSZÁGOS BEACH SOCCER (STRANDLABDARÚGÓ) BAJNOKSÁG



A BAJNOKSÁG CÉLJA

– a strandlabdarúgás fejlesztésére vonatkozó sportszakmai feladatok megvalósítása

– kuparendszer keretében a csapatok foglalkoztatása, magas színvonalú versenyzési lehetőség biztosítása az ország strandlabdarúgó csapatainak

– a strandlabdarúgó válogatott eredményes szereplésének biztosítása

– a kuparendszerben kiírt bajnokság győztesének és helyezettjeinek megállapítása

– a sportág népszerűsítése, a mérkőzések nézőinek színvonalas szórakoztatása

– a Fair Play magatartás érvényre juttatása.



A bajnokságot a BEACH SPORT RENDEZVÉNYSZERVEZŐ ÉS KERESKEDELMI Kft. (továbbiakban: BSR) írja ki.

A BSR a bajnokság szervezésére és lebonyolítására a versenybizottságot hoz létre.

A Versenybizottság 4 tagból áll, akiket az BSR ügyvezetője nevez ki.

Tagjai: Izsvák Zsolt, Kárász István, Ábrahám Attila, Király Gábor, Lukács Flórián



A tornákon az egyenes kieséses rendszerben a rendes játékidőt követően amennyiben az eldöntetlen az eredmény, úgy – A STRANDLABDARÚGÁS NEMZETKÖZI SZABÁLYAI SZERINT –büntetőrúgások döntenek a továbbjutás sorsáról, amely mindaddig folytatódik, amíg azonos számú rúgás mellett az egyik csapat több gólt ér el, mint a másik. (akár az első büntetőrúgó párban eldőlhet a továbbjutás, amennyiben az egyik csapat kihagyja és a másik belövi a büntetőt). Csak a mérkőzés rendes játékidejének lefújásakor pályán lévő játékosok rúghatnak büntetőket!



A tornák döntőjében illetve a Döntő egyenes kieséses rendszerében döntetlen esetén 3 perc hosszabbítás következik, – aranygóllal – majd ha ennek végeztével is döntetlenre állnak a csapatok, akkor – a strandlabdarúgás nemzetközi szabályai szerint – büntetőrúgások döntenek.

Egy csapatban a bajnokság folyamán 14 játékos szerepelhet (ebbe nem számítanak bele a strandlabdarúgó válogatottban szereplő játékosok).



A tornákon résztvevő csapatok a végeredménytől, és a mérkőzések eredményétől függően pontokat szereznek.



1. helyezett 100 pont

2. helyezett 75 pont

3. helyezett 55 pont

4. helyezett 40 pont

5. helyezett 30 pont

6. helyezett 25 pont

7. helyezett 20 pont

8. helyezett 15 pont





A tornákon minden győzelemért 3 pont (játék nélkül is), döntetlenért 1 pont jár. Kivétel az esetleges pótselejtezők.

A Döntőbe a tornákon szerzett pontok alapján a legjobb 8 csapat kerül. Minden csapatnak csak a tornákon elért legjobb négy eredménye számít a pontversenyben.



A Döntőben, négycsapatos csoportokban a tabella alapján a csapatok +3, +2, +1 és +0 pontokkal indulnak. A pontverseny 1-2. helyezettjei +3, a 3-4. helyezettjei +2, az 5-6. helyezettjei +1, a 7-8. helyezettjei +0 pontokkal indulnak. (1. sz. melléklet) A csoportok első két helyezettjei az elődöntőben keresztbejátszással döntik el, hogy mely csapatok játszanak a harmadik helyért (elődöntő két vesztese) és mely csapatok a bajnoki címért (elődöntők győztesei).





A TORNA ÖSSZDÍJAZÁSA, TÖBB, MINT 2 MILLIÓ FT.



Tornák díjazása:

A tornákon 1-3 helyezést elért csapatok serleget, UMBRO tárgyjutalmat kapnak. Különdíjban részesül a gólkirály, legjobb játékos és a legjobb kapus is.



A bajnokság Döntőjében az első három helyezést elért csapatok serleget, kapnak. Különdíjban részesül a Döntő gólkirálya, legjobb játékosa és legjobb kapusa is.

A bajnok egy évig őrizheti a Magyar Strandlabdarúgó Bajnoki Vándorserleget is.

Döntő díjazása:

(Díjazás UMBRO tárgyjutalomban értendő bruttó kiskereskedelmi áron.)

1. helyezett 400.000 Ft,

2. helyezett 250.000 Ft,

3. helyezett 150.000 Ft,

4. helyezett 75.000 Ft,

5-8. helyezett 30.000 Ft



A BAJNOKI TORNÁK HELYE ÉS IDEJE



1. 2006. JÚNIUS 23-25. BALATONALMÁDI

2. 2006. JÚNIUS 30-JÚN 02. TISZAÚJVÁROS

3. 2006. JÚLIUS 7-9. BALATONBOGLÁR

4. 2006. JÚLIUS 14-16. ABÁDSZALÓK

5. 2006. JÚLIUS 21-23. TISZAKÉCSKE

6. 2006. JÚLIUS 28-30. BALATONALMÁDI

________________________________________

7. 2006. AUGUSZTUS 4-6. BALATONBOGLÁR DÖNTŐ






Comments

comments