Útmutató nyomkövetésről, csapda, szerszám és menedékkészítésről, víz felkutatásáról.
Vagyis, hogyan maradjunk életben a természetben, lehetne Chris McNab könyvének alcíme. A több mint 120 képet tartalmazó kiadvány számos praktikus információval szolgál a túlélésről. Az íj és nyíl készítésétől kezdve az ehető, nem ehető növényekig.
Számos információt rejt azok számára, akik sok alkalommal kalandoznak a természetben.
Hiszen, egy extrém sportolóval megeshet az is, hogy nem önszántából kell napokat a vadonban töltenie. Esetlegesen, extrém esetben eltévedhet egy túra során, vagy egyszerűen csak útvonalat téveszt egy hegyi portya alkalmával. Ilyenkor pedig jól jöhetnek az ide vonatkozó hasznos adatok.
Nagyobb túrára indulva nem árt, ha több eszközben is van nálunk víz. A víztömlő is jó szolgálatot tehet |
Az elit alakultok katonái is tisztában vannak vele, hogy a túlélés döntően azon múlik, sikerül-e ivóvizet és táplálkot találni
– olvasható a kötet hátulján. Hiszen, “kritikus helyzetben létfontosságú, hogy a lehető legrövidebb időn belül alkalmazkodni tudjanak a környezethez, és okosan gazdálkodjanak a természet kínálta élelemmel.”
Ebédre: sáska, akác gyökérrel
A kötetből megtudható, hogy a sáska jobb híján fontos eleség lehet egy sivatagi utazó számára. Azt azonban nem árt tudni, hogy a lábán található sörtéket fogyasztás előtt ajánlott eltávolítani, mert bélelzáródást okozhatnak.
A növényi eredetű táplálékok közül az akác levelei, rügyei főzve, míg magvai megsütve kitűnőek. A gyökere pedig vízet tartalmaznak.
A fenyő magvai nyersen és sütve is fogyaszthatóak, a tűlevek felforralásával, majd kihűlten való megivásával pedig magas tápértékű folyadékhoz juthatunk.
Chris McNab : Túlélés a természetben
Kiadó: Hajja és Fiai Könyvkiadó, Debrecen, 2003.