Tovább romlott az időjárás a K2-n, ezért az 5300 méteren lévő alaptáborban tartózkodó MOL-K2 expedíció tagjai jelenleg csak nehézségek árán tudnak felfelé mozogni a hegyen. A csapat tagjai a kedvezőtlen idő ellenére jól vannak, töretlenül bíznak az időjárás javulásában.
A táborok szokásos elhelyezkedése a K2-n |
Július 13-án a hét fős MOL-K2 expedíció három tagja – Csollány Katalin, Erőss Zsolt és Markos Huba – felfedezőútra indult, melynek során megpróbáltak feljebb jutni a hegygerincen, míg a többiek odalent folytatták a tábor kiépítését. Nem sikerült azonban eljutniuk a 6100 méteren fekvő egyes táborig, mert a kedvezőtlen időjárás, a magas hó miatt 5800 méteren vissza kellett fordulniuk.
Mint Ács Zoltántól, az expedíció Magyarországon tartózkodó technikai koordinátorától megtudtuk, a környéken jelentős lavinaveszély van, sőt, a hírek szerint egy lavina az expedíció következő állomásának szánt egyes tábor helyét átmenetileg be is takarta. A görgeteg által okozott károkról egyelőre nincsenek információink, vélhetően azonban a lavina nem eredményezett komolyabb, az expedíció sikerét befolyásoló pusztítást.q
A MOL-K2 expedíció tagjainak így a történtek ellenére sem csökkentek a kilátásai a 8611 méteres csúcs meghódítására, legfeljebb az előzetesen kalkuláltnál talán kicsit többet kell várni a kedvező időjárás beköszöntére.
Jelenleg egyébként a mieinken kívül több expedíció is a hegyen, vagy annak alaptáborában tartózkodik. Az elmúlt hetekben norvég, ír, lengyel-bulgár közös szervezésű, illetve egy amerikai koordinálással futó nemzetközi csapat is érkezett a világ legnehezebbnek tartott csúcsának leküzdésére.
További cikkek az expedícióról:
Elérte az alaptábort a MOL-K2 expedíció
Magyar hegymászók indulnak a K2-re