Az egyetlen, még családi kézben lévő sí és snowboard gyártó céget, a francia Rossignolt bekebelezi az amerikai Quiksilver. Ezzel a szörf ruhákról elhíresült cég lesz az a világ egyik legnagyobb outdoor vállalata. A nagy hal megette a fülemülét!!
Bernard Mariette, a Quiksilver elnöke |
A hatvanas évek végén két ausztrál hullámlovas, a Rip Curl szörfruhákat gyártó Alan Green és John Law összefogott, és 1970-ben létrehozták a Quiksilvert. A mára már az egyik legnagyobb márkává váló gyár nem csak szörfruhákat, hanem sokféle outdoor felszerelést, kiegészítőt gyárt. Időközben felvásárolták Mervin snowboard gyárat, a világ talán legismertebb extrémsportolója, Tony Hawk cégét, a Hawk Clothingot, és létrehozták női-szekciót, a Roxy-t.
2005 március 22-én pedig bejelentették, hogy felvásárolják az egyik leghíresebb snowboard- és sígyártót, a francia Rossignolt. A magyarul fülemülét jelentő céget 1907-ben alapította a Boix-Vives család Franciaország egyik szegény vidékén, ami ma már a világ legmenőbb síparadicsomainak otthona.
Rossignol, a francia fülemüle |
A cégcsoport, amibe beletartozik a Hammer snowboard márka és a Dynastar símárka is, azóta is a család tulajdonában van. A családé a Groupe Rossignol részvényeinek 45 százaléka, és a szavazati jogok 63 %-a.
A cégnek azonban az utóbbi időben az egyre csökkenő árak és a nagy konkurencia miatt már nem ment olyan jól. Más sportágakban is próbálkoztak, már gyártanak görkorikat, tenisz- és golfütőket is, de a céget ez sem tudta megmenteni. A 2004-05-ös téli szezonban 10-16 millió eurós veszteséget halmoztak fel, így végül a 78 éves Laurent Boix-Vives, a cég elnöke igent mondott Bernard Mariette, a Quiksilver francia születésű elnökének 241 millió eurós felvásárlási ajánlatára. A Rossignol jelenleg 2900 embert foglalkoztat, ebből 152-őt elbocsátanak. A cégnek két gyára van Franciaországban, egy pedig Spanyolországban.
A cégfelvásárlás után – a hírek szerint – a Rossignol márkanév nem tűnik el, Quiksilver-Rossignolnak hívják ezentúl. Legalábbis egyelőre – tesszük már mi hozzá.