Montis doppingtörténet egy olimpiai ezüstérmesről, aki hiába bizonygatta az igazát, kizárták a világbajnokságról, hogy két héttel később aztán igazat adjanak neki. A vb-je már ugrott, jövőre próbálkozhat újra, viszont adnak neki egy igazoló papírt.
Hermida Athénban |
Az olimpiai ezüstérmes spanyol José Antonio Hermida Athén után a szeptemberi franciaországi világbajnokságon is dobogóra szeretett volna kerülni. Erre esélye sem volt, mivel a verseny előtti napon, a vérvételkor kiderült, hogy a megengedettnél magasabb a hematokrit szintje. A hematokrit szint mérésével azt állapítják meg, hogy a sportoló vérében mennyi a vörösvérsejtek száma. Ez a szint férfiaknál nem haladhatja meg az 50%-ot.
Hermidánál szeptember 11-én 52 V%-ot állapítottak meg. A spanyol klasszis az esti sajtótájékoztatón könnyek között bizonygatta, hogy ő sohasem szedett doppingszert, és nem tett semmi rosszat, nem tehet róla, hogy neki alapból 50% körül van a hematokrit-szintje. A nemzetközi kerékpárszövetség (UCI) illetékeseit ez nem nagyon hatotta meg, a szabályok szerint kötelező 15 napos pihenést írtak neki elő, hogy „lemenjen a hematocrit-szintje.”
Ebből adódóan viszont természetesen a szeptember 12-én rendezett vb-n nem tudott rajthoz állni, és a világsajtót bejárta annak híre, hogy Hermida dopping-gyanús ügybe keveredett. Most, egy hónappal később, a UCI bejelentette, hogy a vérvétel után vett vizeletmintából kiderült, Hermidánál valóban természetes okai vannak a magas hematocrit-szintnek. A világbajnokságért nyújtott „kárpótlásul” a UCI kiállít egy igazoló okmányt Hermida részére, amelyben igazolják, hogy a spanyol klasszisnak alapból 50% körül van a szintje.
„Természetesen” a szervezet a preztizsveszteségért pénzbeli kártérítést nem ad. Így az olimpiai ezüstérmesnek mostantól az új célja, hogy a 2005-ös livigno-i vb-n revansot vegyen az őt ért sérelemért.