Egy 13 éves suhanc nyerte az idei Gravity Games utcai gördeszka döntőjét. Az extrem.hu beszámolója a kivételes tehetségű aranyérmesről, a versenyről, illetve a kategória legjobb trükk döntőjének nyerteséről.
Sheckler akció közben Fotó: Pat Wright/Gravity Games |
Ryan Shecklerről (San Clemente, Kalifornia) még sokat fogunk hallani. Ahogy arról már beszámoltunk, a 13 éves kissrác már az idei X Games-en is bebizonyította, hogy eljött a fiatalság ideje. Már ott elkápráztatta a közönséget kivételes trükkjeivel. Fel is állhatott a dobogó első fokára a park gördeszka döntő nyerteseként. Nem volt ez másképp az ötödik Gravity Games-en sem Clevelandben, Ohio államban.
Az utcai gördeszka döntőben hihetetlenül pontos ugrásaival és végtelen trükk-kombinációival hívta fel magára a figyelmet. Már az első körben megszerezte a vezetést, s ez nem változott az egész három körből álló verseny alatt. Trükköt trükk követett, amelyek közül nem hiányozhattak a legnehezebbek sem. Mindhárom köréért 90 feletti pontszámot kapott, amit senki más nem tudott elérni a döntőn.
Még kinézetére is adott, bár erről megoszlanak a vélemények. A fogszabályzós Sheckler nyakában egy nehéz aranylánccal süvített a rámpákon, s az egész döntő alatt többször is nagyon komolynak szeretett volna tűnni, ezért állandóan a mobilján lógott.
A dobogósok (balról jobbra): Senn, Sheckler és McCrank Fotó: Chris Smith/Gravity Games |
A többiek Sheckler nyomába sem értek
Az ezüstérmet Rick McCrank (Vancouver, Kanada) vitte el. Sheckler és közötte 14 év különbség van. Az első helyezettet alig tudta megközelíteni, tehát Sheckler szinte fáradtság nélkül nyert. Persze ez nem a trükkökre, hanem a versenytársakra értendő. McCrank a harmadik körben kezdett javítani állásán. Technikailag tökéletesen kivitelezett manőverei meggyőzték a bírókat, akik úgy döntöttek, McCrank állhat a dobogó második fokán.
A harmadik helyen Chris Senn (Grass Valley, Kalifornia) végzett csupán nyolc-tizeddel lemaradva McCranktől. A 30 éves Senn napjaink egyik legidősebb gördeszkása.
A legjobb trükk döntő színhelye Fotó: Pat Wright/Gravity Games |
„Régebben mindig kidolgoztam a köreimet, de mostanság csak megyek és deszkázok. Nem igazán próbálok új trükköket végrehajtani. Ami az utamba jön, azt persze megoldom. A deszkázás arról szól, hogy az ember jól érezze magát.ˇ- nyilatkozta Senn a szervezőknek.
Erik Koston (Los Angeles, Kalifornia), aki az előző három Gravity Games-en az aranyéremmel térhetett haza, és aki az idei X Games-en is első helyezett lett, most csak a negyedik helyen végzett. Bár még így is szerencsés, hiszen első körében szinte semmilyen trükkből sem tudott rendesen érkezni.
Az aranyérmes Haslam Fotó: Pat Wright/Gravity Games |
Trükk trükk hátán
A Gravity Games utolsó napján megrendezték az utcai gördeszka legjobb trükkjének döntőjét is egy kétfordulós jam session keretében. Mindenki, aki az egy nappal ezelőtti utcai gördeszka döntőben részt vett, itt is megjelent.
Daniel Vieira (Curitiba, Brazília) pörgetéseiből nem volt hiány. Shecklernek ezen a délutánon úgy tűnt, nem volt sok kedve a versengéshez. De ki hibáztathatja ezért? Az utcai gördeszka döntő megnyerésével szép kis summához jutott (23.000 dollár, kb. 5.145.000 forint), így a pénz már nem érdekelte. Chad Bartie (Gold Coast, Ausztrália) inkább a korlátot választotta trükkjei helyszínéül. A legutolsónak kvalifikált Chris Haslam (Richmond, Kanada) az egész hétvégét nehezebbnél nehezebb manőverek begyakorlásával töltötte. Nem is hiába! Az aranyérmet Haslam, az ezüstöt Vieira, a bronzérmet pedig Bartie vitte el.
A legjobb trükk verseny nem gördeszkások közötti versengést jelent. A legjobb trükk verseny egy egyéni kihívás, hogy az indulók lássák, mennyire tudnak felkészülni, hogyan tudnak deszkázni a verseny nyomása alatt, meddig mehetnek el, és mit tudnak megvalósítani.