7000-en startoltak vasárnap a Városligetből

A férfiaknál Ott Balázs, a nőknél Papp Krisztina futott be elsőként a hétvégi 22. Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton céljába.

A Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton egyben a Magyar Köztársaság Országos Félmaratoni Bajnokságának is számított, ami még tovább növelte a verseny népes mezőnyét. Kelet-Közép-Európa legnagyobb félmaratoni megmérettetésén futókban tehát nem volt hiány.
7000-en álltak rajthoz, közülük 5600-an egyéni versenyzőként, 800-an pedig párosban teljesítették a távot, míg 600-an a 21,097 km helyett a 3,5 kilométeres Nike Ligetkört választották. A futás rangját tovább emelte, hogy több mint 1000 külföldi is érkezett, hogy legyűrje a verseny kilométereit.

Fotó: futanet.hu

1 óra 7 perc alatt futott be a leggyorsabb

A félmaraton leggyorsabbja Ott Balázs lett. A PFK futója 1:07:19-es időeredménnyel győzött, és a Nike Félmaraton megnyerése mellett ő lett Magyar Köztársaság félmaratoni országos bajnoka is.
Őt Benedek Zsolt, a Békéscsabai AC versenyzője követte, harmadikként pedig Tóth László futott a célba.

A hölgyeknél Papp Krisztina diadalmaskodott, aki 1:12:09-es idővel érkezett a célba, és ő is kiérdemelte az országos bajnoki címet.