530 versenyző a második Tavaszváró Futófesztiválon

A terepfutás népszerűségének növekedését jelzi, hogy a Magyar Hegyi- és terepfutó Szövetség által második alkalommal megrendezett Tavaszváró Terepfesztiválon több mint 530 versenyző indult el és ért célba. Az iskolások versenye volt a legnépesebb, de a különlegesen nehéz, az X2S TEAM által meghonosított, ún. szupersprint futamon – az ország élversenyzői mellett – közel 100 felnőtt állt rajthoz.

A gyerekek versenye nem volt nehéz, de a szokatlan pályát minden lelkes fiatal sportoló teljesítette – volt aki babakocsival indult neki a távnak, volt aki az egész osztályával együtt futott. A legsportosabb osztály címet a XVII. kerületi Zrinyi Általános iskola szerezte meg.

A felnőtt szupersprint versenyben 5 alkalommal kellett teljesíteni a 2 km hosszú kört, de minden kör adott időre indult – aki gyorsabban futott, többet pihent. Így látványos és taktikailag is kimerítő versenyben mérkőztek meg egymással a futók minden korosztályban. A legjobbak versenyét szoros csata jellemezte mind az 5 körben, végül Dani Áron (BEAC) szereztem meg a győzelmet, összesen 4 mp különbséggel Radics Csaba előtt (Bp. Honvéd SE). A nőknél nagy fölénnyel Gyürkés Viktória győzött Szabó Kitti előtt (mindketten az Ikarus BSE sportolói).
A versenyben indult Sipiczki Csaba és Medgyes Gábor is, akik nemcsak kiváló atléták, de csapatvilágbajnokok is indoor MTB versenyszámban.

A díjak átadásában és az utánpótlás versenyzők elismerésében Gajdos Tamás mellett szerepet vállalt, Kiss Dani EB bronzérmes 110 m gátfutásban, magyar csúcstartó, aki jelenleg készül a londoni olimpiára, valamint Kovács Péter a XVI. kerület polgármestere, aki az esemény Fővédnöke is volt.
A Rendőrökét Közbiztonsági Alapítvány nem csupán a díjazáshoz járult hozzá, hanem szervezői felkérés alapján ifjúságvédelmi-, drogmegelőzési programot is tartott. A futóverseny rendészeti kategóriájában a díjakat Szalai Péter főigazgató adta át.

Az esemény egyben bevezetője is volt az Európában egyedülálló 8 órás éjszakai egyéni- és váltó terepfutásnak, ahol iskolák közötti versenyt is hirdetnek a szervezők.

Fotó: MAHFUSZ, X2S TEAM