46 millióért Svájctól vettek havat a németek a sáncukra

A németek világkupa futamot akarnak rendezni. Ehhez viszont hó kell, az meg mostanában a Feketeerdőben ritkaság. Sebaj, pénz volt kéznél, így a szomszédos Svájcból importáltak 70 teherautónyit. Mostmár a német síugrókon a sor, hogy megnyerjék a drága futamot.

Havat fújnak a sáncra

46 millióért vettek havat:

A Feketeerdőben hetekig cidriztek a szervezők és a síugrás rajongói. No, nem a hidegtől – épp ellenkezőleg. A langyos idő és a hóhiány miatt kétségessé vált, hogy Titisee-Neustadtban tarthatnak-e világkupa futamot.

A szervezők aztán összedugták a fejüket, és végül úgy döntöttek, hogy összehordják a szükséges havat. Szinte azonnal jelentkezett is ezer önkéntes, hogy ha kell, ők lapátolják össze a havat a két kezükkel.

Mintegy 3500 köbméternyi fehéret hordattak 250 km messziről, Svájcból 70 teherautóval a Feketeerdőbe. Persze ez nem volt olcsó mulattság, 200.000 euróba, vagyis közel 46 millió forintba került a fuvar. Ez sok pénz, viszont ha lemondják a versenyt, az 790 ezer euróba, vagyis 182 millió forintba került volna.

Egy önkéntes vizet locsol a sáncra

A „hómunkások” dolgát nehezíti, hogy az hó nagyon száraz, így vizet kevertek hozzá. Csütörtökre aztán végül elkészültek, és a világkupa ugrói megtarthatták az első edzésüket a sáncon. Persze a hótakaró így nem olyan minőségi a leérkezési területen, mint volt az a norvég és a finn helyszínen, viszont az ugrókat kárpótolja az az örömteli tény, hogy az északon tapasztalt –20 fok helyett Németországban –5 C fok körüli a hőmérséklet. Vagyis olvadásveszély nem áll fenn, viszont a „sasok” megfagyni sem fognak.

A németeknek különösen azért fontos, hogy ne maradjon el a neustadti futam, mivel itt tavaly tartottak először világkupa futamot, és ha idén kénytelenek visszamondani, akkor a Nemzetközi Síszövetség (FIS) minden valószínűség szerint engedett volna a futamért lobbizó más helyszínek nyomásának.

Hanni a Négysáncversenyen

Ráadásul a tavalyi futam német sikert hozott. Sven Hannawald két évnyi sikertelenség után Neustadtban nyert először futamot, amit aztán követett a Négysáncversenyen aratott győzelem. Hannawald formája idén eddig pocsék, de a német edző, Reinard Hess szerint a német futamon Hanni ismét elkápráztathatja rajongóit. Erre szüksége is lenne, hisz a húszezer versenyre látogató néző többsége kimondottan Hannawald kedvéért látogat ki ahelyett, hogy otthon, a tévében nézné meg a futamot.

A német RTL pár éve a tél Formula-1-ének nyilvánította a síugrást, azóta óriási műsoridőt szentelnek a sportágnak. Persze a többi csatorna sem volt rest, aki nem szereti az RTL kommentátorait, az válogathat, hogy a ARD-n vagy az Eurosporton nézi-e a műsort. Persze élőben a legjobb, főleg, ha német nyer. Ha Hannawaldnak nem is sikerül, ott van még Michael Uhrmann, aki az évad első négy versenyén 5., 4., 3., majd legutóbb 2. lett – a németek természetesen őt várják az első helyre a következő futamon.

11:30 – selejtező

A két futamot az Eurosport, az ARD és az RTL is élőben közvetít majd. Aki pedig az interneten szeretné követni az eseményeket, az a Sport1.de, a skispringen.de és a FIS oldalain megteheti.

(A cikkben szereplő képek a futam honlapjáról és az RTL síugró weboldaláról valók.)

Az extrem.hu síugrás dossziéjában mindent megtalálsz, amit a “téli Formula-1-ről” tudni érdemes.