42 kilométert hajtottak a gördeszkaversenyen

26 mérföldet, azaz 42 kilométert hajtottak a 15 ezer dolláros nyereményért az Adrenalina Skateboard Marathon versenyzői a sportág keleti parti fellegvárában, New Yorkban.

A 12 körös maratoni gördeszkaversenyt – amit a "The Wiggler" becenévre hallgató Jeff Vyain nyert – a New York-i Governors’s Islanden rendezték meg tökéletes körülmények között.
Az első kör után még a kanadai Paul Kent húzott el a mezőnytől, de Vyain folyamatosan a nyomában volt, és egy végső hajrával, 29 másodpercet verve a szomszédra, elsőként ért a célba.

A brooklyni longboardos 1 óra 31 perc 40 másodperc alatt teljesítette a távot; ezzel az idejével pedig megdöntötte saját korábbi 1 óra 40 perces rekordját is.
Érdekesség, hogy nem csak Vyain, de az utána következő kilenc rider is megdöntötte a régi csúcsot…

A New York-i verseny egy négy állomásos sorozat első helyszíne volt: az Adrenalina Skateboard Marathon ellátogat  még Puerto Rico-ba, Texasba és Floridába is.