32 órán át voltak talpon a jubileumi Ultrabalaton résztvevői

Rengetegen futották körbe Közép-Európa legnagyobb tavát, a Balatont. A X. Ultrabalatonon több mint 7500-an (ez rekord) kínozták magukat a hőségben és a napsütésben, a legtöbben váltóban teljesítették a 220 kilométert. A leggyorsabb egy román férfi volt, ő 23 óra (!) alatt futotta le a távot, de többen 30+ órán át voltak talpon.

extremlife-ultra

A futók reggel indultak, átfutották az egész éjszakát, és még a napfelkeltét is végignézték. A nőknél Maráz Zsuzsanna volt (megint) a leggyorsabb, ő 23:27:51 óra alatt ért célba. Az „egyéb” kategóriában a Sashegyi Gepárdok csapata elképesztő tempót diktált: átlagosan 3:30 perces kilométereket futottak a tikkasztó hőségben.

13319957_1292972650735990_6961374865282129976_n

Két futó között a következő vicces párbeszéd zajlott le angolul a 140. kilométernél, hajnali 1 órakor: