10 tanács kitesurf-ernyő vásárláshoz

Beindult a kitesurf szezon, már nagyban tartanak az oktatások, melyek után a legtöbb sportoló saját felszerelést vásárol. Tanácsokkal segítjük a felszerelés vásárlást.

Tavasszal sokan neveznek be egy kitesurf oktatásra. Aki pedig kitesurf tanfolyamon töri a fejét, az egyben ernyővásárláson is gondolkodik. Hiszen, ha kitesurf-ről van szó, akkor elengedhetetlen az ernyő, és a jó minőségű, vagy hibátlan felszerelés. Hiszen, egy zsinorszakadás, vagy rossz bum rendszer, netán varráshiba könnyen veszélybe sodorhatja a sportolót! A jó állapotú felszerelés életet menthet!
Ezért nagyon nem mindegy, hogy mivel száll vízre a kite-os. Arról nem is beszélve, hogy például egészen más ernyő javasolt a balatoni szelekre, és más a tengeri és óceánira. Ahhoz pedig, hogy valaki akár versenyeken induljon elengedhetetlen, hogy megfelelő





A nagy tempóhoz jó felszerelés kell
felszerelése legyen.

Oktatótól megtanulni az alapokat


Az első azonban egy jó tanfolyam. Elsajátítani az alapokat, majd jöhet a saját cucc, és irány a víz. Ugyanis, ha valaki kitesurf sportolónak készül már az oktatások után (melyekhez általában jár felszerelés), avagy már azok alatt rájön, hogy jó lenne egy saját cucc. Így, ugyanis könnyebb megtanulni az ernyőkezelési technikát, hiszen nem kell a tanfolyamtársakra várni, míg felszabadul a tanulóernyő.
Ahhoz azonban, hogy a sportoló a vásárlás során valóban az igényeihez megfelelő ernyőt válassza ki nem árt, ha tisztában van néhány alapvető szemponttal.
Ezeket a szempontokat Tancsa Péter, kitesurf oktató segítségével gyűjtöttük össze.

1. tanács: Abban az esetben, ha a sportoló nem kitesurf iskolában kezdi tanulni a sportág technikáját, érdemes kezdetben 1-2 négyzetméteres ernyőt venni, ami ugyanolyan, mint a nagyernyő, csak éppen kis mérete miatt nem rántja el a sportolót.

2. tanács: Tanulj az elsőből! Vagyis, kite oktatótól tanuld az alapokat! Ernyőt pedig csak az oktatás után vegyél.

3. tanács: A sportoló a súlyához, magasságához illő ernyőt vásároljon. Inkább nagyobb méretű ernyőt érdemes venni kisebb szélre, mint kisebb méretű ernyőt nagyobb szélre.




Más ernyő jó óceánra, tengerre
Mert, ha kisebb méretű ernyőt vesz, csak viharos szélben tud bemenni.

4. tanács: A szélhez vedd az ernyőt! Túlnyomórészt hazai és Európai sportoláshoz az egyeletlen szelet jól kezelő ernyőt érdemes venni. Ez nem kimondottan márka vagy típusfüggő.

5. tanács: A használt ne legyen teljesen elhasznált!

Használt ernyő esetén:

6. tanács használt ernyő vásárlásához: Figyeljen a minőségre! Egy jó ernyő 5-10 évig is működik, de varráshiba eseteén csak 1-2 évig bírja.

7. tanács: Fontos a bum! Az ernyőt irányító bum rendszer feltétlenül jó állapotban legyen. Hiszen, egy zsinór elszakadása a sportoló testi épségét veszélyeztetheti.

8. tanács: Olyan személytől érdemes ernyőt venni, akivel feltehetőleg utána is találkozik az ember, mert, ebben az esetben talán nem vernek át.

9. tanács: Vásárlás előtt jó felfújni az ernyőt. Miután felfújtad és megfeszül, nem árt megnézni, hogy volt-e szakadt, illetve mennyire elhasznált.

10. tanács: Ellenőrizni kell az ernyő biztonsági rendszerét is. Rendben van-e a heveder, vagyis chicken loop rendszer, és a biztonsági zsinór is.


Ezután pedig már csak a trapézt kell beszerezni, aminél elsődleges szempont, hogy kényelmes legyen, vastag ruhán is. Hiszen lehet, hogy télen snowkite-hoz is használni fogjuk.

Irány az extrem.hu-n a: Kitesurf Dosszié

Comments

comments